Хотите любви, любите!
"Хотите любви, любите! Вам никто не мешает, кроме Вас"

Виктор Гречановский
Лучшее решение в психотерапии :)
Лучшее решение в психотерапии: psychotherapy.ua

Виктор Гречановский

Блог / День Друзів 2024

09.06.2024 17:50


Друзі, вітаю з Днем Друзів 2024!


Мені здається чи так є насправді? Останнім часом стає важче підтримувати дружні стосунки, ще складніше їх створювати.
І от сьогодні отримав дружнє привітання і вирішив доєднатись до обміну вітаннями між друзями.

Одну людину я бачив лише раз в житті, коли звертався з проханням, а потім роками ми обмінювалися повідомленнями і привітаннями з різних приводів. 
Ця людина, яка була десь в зрозумілому місті, часі і просторі, у визначеній соціальній ролі, до якої можна було в разі потреби звернутися і бути певним, що людина не буде байдужа.
І от ця людина прощається зі мною. На моє питання, що трапилось? Відповідь, що "йде в нікуди і буде ніким". І от тут щось відгукнулось моє глибинне. Чи можна просто дружити, якщо людина не буде відчувати себе корисною?

Дозволю собі звернути увагу, що в моєму розумінні здатність "дружити", це саме те, що за межами "користі". І "оплачена дружба в психотерапії" це не той визначений соціальний формат "дружби" із зрозумілими "соціальними ролями", де можна щось отримувати один від одного за "згодою сторін", це не "контракт" і не "транзакція", не "контакт" з усіма його порушеннями і не "трансфер" і не "контртрансфер", тоді що?

З мого досвіду, саме в терапії людина можна вчитись дружити в глибинному сенсі цього слова, ні не в сенсі соціального  консенсусу в розумінні "дружби", а саме в сенсі розуміння дружби в контексті близьких стосунків. Це навчання починається з усвідомлення, на кшталт, "любов в нас є, а дружби немає" або "в нас кохання, а не дружба", або ще, "колись була і дружба і любов, а тепер сім'я, родина"...

От тут підказка в мене є і вона з психотерапії. чи ти можеш сам стати кращим другом для себе, потім для тебе, потім для світу...

То як мені передати привітання тобі Друже?

Вирішив через одну з моїх улюблених квіток, хай вона передасть тобі ніжний аромат саме тієї унікальної дружби, який нас єднає поза межами часу, простору, соціальних обумовленостей, гуд?)

www.psychotherapy.ua

Все записи...
Подписка на новости: