Хотите любви, любите!
"Хотите любви, любите! Вам никто не мешает, кроме Вас"

Виктор Гречановский
Лучшее решение в психотерапии :)
Лучшее решение в психотерапии: psychotherapy.ua

Виктор Гречановский

Блог / Зв'язок

31.10.2023 17:09


Зв'язок.  


Зв'язок між Геловіном, міфом про Пандору, кризою людства та психотерапією Кращого рішення.

Зв'язок між Геловіном, міфом про Пандору, кризою людства та психотерапією є складним і багатогранним. Кожен з цих елементів має символічне та психологічне значення, які можуть бути пов'язані між собою різними способами. Давайте дослідимо ці зв'язки:

Хелловін: Хелловін - це свято, яке відзначають у багатьох культурах, і воно часто пов'язане з темами смерті, надприродного та розмиванням кордонів між живими і мертвими. Воно може символізувати наше захоплення невідомим, наші страхи, бажання протистояти і зрозуміти темні аспекти життя і людської психіки.

Міф про Пандору: У грецькій міфології Пандора була першою жінкою, створеною богами. Вона відкрила заборонену скриньку (яку часто називають скринькою Пандори), випустивши все зло у світ, але вона також вчасно закрила її, щоб зберегти одну річ всередині: надію. Цей міф можна розглядати як відображення людського стану, де цікавість і людська природа призводять як до страждань, так і до надії.

Криза людства: "Криза людства" стосується різних викликів і дилем, з якими стикається людський рід, включаючи такі проблеми, як війна, руйнування навколишнього середовища, соціальна несправедливість і моральні конфлікти. Цю кризу можна розглядати як відображення нашої подвійної природи, здатної як на велике добро, так і на велику шкоду, що також є темою, присутньою в міфі про Пандору.

Психотерапія: Психотерапія - це терапевтичний процес, який має на меті допомогти людям зрозуміти і вирішити їхні психологічні та емоційні проблеми. Він часто передбачає заглиблення в глибини людської психіки, подібно до дослідження міфу про Пандору та складнощів людського стану. Психотерапію можна розглядати як спосіб орієнтуватися у внутрішній "скриньці" власного розуму, протистояти викликам і знаходити в них надію.

То де Краще рішення?

В створенні нових сенсів, наприклад через іншу картину.

Наприклад створити символ або картинку, яка представляє цю взаємопов'язану концепцію.

Як це?

От ви можете уявити образ людини в костюмі Гелловіну, яка стоїть на порозі темного і таємничого лісу. В одній руці вона тримає закриту скриньку Пандори, що символізує потенціал як добра, так і зла всередині. В іншій руці вони тримають ліхтар, що символізує світло надії та самоусвідомлення. Цей образ втілює ідею про те, що перед обличчям складнощів і криз людства існує потенціал для розуміння, зростання і трансформації через дослідження нашого внутрішнього "я", чому прагне сприяти психотерапія.

Але ця картина ще не намальована, можливо її назвою буде Краще рішення

То що на фото?  

Прометей, Меркурій і Пандора" Йозефа Абеля - Прометей (сидить зі смолоскипом) намагається утримати Пандору (стоїть з піфосом) подалі від людини (глиняна фігурка), а Меркурій дивиться на це.
 
Пандора з піфосом, Гермесом і сидячим Прометеєм, Прометей, Меркурій і Пандора, 1814 рік, художник Йозеф Абель

Найвідоміша версія міфу про Пандору походить з іншої поеми Гесіода "Роботи і дні". У цій версії міфу (рядки 60-105) Гесіод розширює інформацію про її походження і, крім того, збільшує масштаби страждань, які вона завдає людству. Як і раніше, її створив Гефест, але тепер до її створення долучилося більше богів (63-82): Афіна навчила її рукоділлю і ткацтву (63-4); Афродіта "пролила благодать на її голову і жорстоку тугу і турботи, що виснажують кінцівки" (65-6); Гермес дав їй "безсоромний розум і брехливу натуру" (67-8); Гермес також наділив її силою слова, вклавши в неї "брехню і лукаві слова" (77-80); потім Афіна одягла її (72); далі Переконання і Харити прикрасили її намистом та іншими коштовностями (72-4); Гора прикрасила її короною з гірлянд (75). Нарешті, Гермес дає цій жінці ім'я: "Пандора [тобто "Вседарувальниця"], бо всі, хто мешкав на Олімпі, дарували кожен свій дар, чуму людям, які їдять хліб" (81-2). 

Матеріал взято з Вікіпедії, вільної енциклопедії.


Все записи...
Подписка на новости: